بسیاری از شرکت های طراحی و بازسازی پس از بررسی مکان ها مورد نظر، لیستی از فرآیند انجام نوسازی را در اختیار افراد قرار می دهند. یکی از این مکان ها حمام و سرویس بهداشتی و روشویی سرامیکی است. مطمئنا نوسازی این محل تاثیر شگرفی بر زیبایی دکوراسیون و طراحی داخلی منزل خواهد گذاشت. هم اکنون بازسازی ساختمان در تهران و کرج توسط شرکت باهر در این شهرها انجام می شود.

انواع بازسازی ساختمان

آشنایی با انواع بازسازی ساختمان به شما کمک می کند که بتوانید بهترین نوع آن را برای نوسازی منزل خود در نظر بگیرید. توجه کنید که این نوع عملیات علاوه بر زیبا سازی محل زندگیتان سبب افزایش مقاومت سازه در برابر بلایای طبیعی همچون زلزله می شود.

از این رو با این نوع از مرمت ساختمان خود علاوه بر از بین بردن فرسودگی آن محیطی جذاب برای داشتن زندگی شاد و توام با آرامش را فراهم خواهید کرد. مهندسین فعال در انجام این طرح ها، بازسازی را بر دو بخش اصلی تقسیم بندی می کنند که عبارتند از:

در این حالت مجددا نقشه ساختمان با هدف افزایش فضا طراحی می شود که منجر به ساخت و بازسازی بخش های مختلف از جمله تجهیزات و اتصالات ساختمان اعم از لوله کشی آب و گاز و برق و اجرای سایر تاسیسات می شود.

در این حالت هدف تنها زیباسازی ساختمان است و شما می توانید بازسازی و مرمت دیوارها، سرویس‌های بهداشتی ساختمان، اجرای سقف کاذب و کناف، گچ‌کاری دیوارها، کف سازی سالن‌ها، رنگ‌آمیزی یا تغییر کاغذ دیواری، قرنیز دیوارها، دکوراسیون داخلی، نورپردازی، نمای کلی ساختمان و غیره را مشاهده کنید.

آیتم های بازسازی ساختمان

طراحان و مهندسان در امر بازسازی مکان ها، آیتم هایی را مد نظر قرار می دهند و سپس آن ها را اولویت بندی می کنند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. تخریب ساختمان
  2. تیغه چینی
  3. لوله‌کشی و تاسیسات ( آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی )
  4. درب و پنجره
  5. سقف کاذب
  6. بازسازی کف
  7. نقاشی ساختمان
  8. کابینت آشپزخانه
  9. کاغذ دیواری

درخواست بازسازی ساختمان

چنانچه بخواهید تغییراتی در دکوراسیون داخلی یک ساختمان ایجاد نمایید تا حسِ تازه شدن را به فضای داخلی منتقل کنید و یا اینکه قسمت هایی از ساختمان نیاز به تعمیرات داشته باشد؛ می توانید درخواست بازسازی ساختمان را بدهید. در این حالت شرکت های معتبری وجود دارند که تنها به این امر مشغول هستند و قادرند یک ساختمان کهنه را به سازه ای مدرن و زیبا با بهترین امکانات تبدیل کنند.

روش های بازسازی ساختمان

توجه کنید انتخاب درست از یک شرکت مهندسی فعال در این زمینه سبب شده تا با انجام روش های بازسازی ساختمان به شکلی مناسب علاوه بر جدید کردن دکوراسیون داخلی و زیباسازی آن مکان از هزینه های نابجا و بیهوده نیز جلوگیری شود.

به عنوان مثال هر تخریبی در بازسازی مجاز نمی باشد و در این حالت نیاز به مجوز دارد. مهندسان به هنگام تخریب دیوارهای باربر و غیرباربر در ابتدا پشتیبان مناسب آن ها را می سازند تا از وقوع حوادث خطرناک همچون ریزش آن ها جلوگیری کنند. به همین علت است که همواره گفته می شود تا کار بازسازی و تخریب را به دست کارشناسان متخصص در این امر بسپارید.

حال آنکه برخی اوقات کاربازسازی ساختمان تنها محدود به نوسازی بخش های داخلی می شود همچون جدید کردن تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی از جمله کاشی و سرامیک و روشویی، نصب کابینت های مدرن، نصب سقف کاذب و کفپوش و پارکت و غیره.

بازسازی ساختمان چیست؟

به دنبال مقاوم سازی ساختمان های قدیمی و یا جدید کردن دکوراسیون داخلی منزل و مکان ها افراد به بازسازی ساختمان می پردازند.

بازسازی ساختمان های قدیمی

همانطور که در بخش های بالایی اشاره کردیم ” بازسازی ساختمان های قدیمی به مجموعه فعالیت‌هایی اطلاق می‌شود که با انجام دادن آن بر روی یک بنا عمر آن سازه را افزایش داده و با انجام تعمیرات در آن به حفظ و ماندگاری آن بنا کمک می‌کند “. از این رو انجام این عملیات قوانین و روش‌های خاص خود را دارد. این مورد به خصوص برای خانه‌های فرسوده و قدیمی یا کلنگی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

کار بازسازی ساختمان

کار بازسازی ساختمان به دو روش یکی بازسازی ساختمان حفاظتی و دیگری بازسازی ساختمان سبکی انجام می شود. توجه نمایید که این دو روش از لحاظ هزینه بازسازی ساختمان همانند یکدیگر می باشند.

در روش سبکی تکه‌های جدید جایگزین بخش های فرسوده‌تر می‌شود به این صورت که کمترین تغییر نسبت به طرح اولیه ایجاد می شود. اما در نوع حفاظتی بنای مورد نظر به صورت کلی مورد مرمت و بازسازی قرار می گیرد.

قیمت بازسازی ساختمان

اولین پرسش افراد به دنبال نوسازی ساختمان خود در رابطه با برآورید میزان هزینه ها و قیمت بازسازی ساختمان است. از آنجاییکه به منظور تعیین هزینه و قیمت بازسازی ساختمان قدیمی کارشناسان مربوطه باید از نزدیک به بررسی سازه مدنظر بپردازند؛ باید تا هنگام تهیه یک لیست جامع از این قسمت ها صبر کنید.

سپس کارشناس مربوطه هزینه هر کدام را به صورت تقریبی برآورد کرده و زمان مورد نیاز برای نوسازی را نیز معین می کند. و اما به طور کلی این هزینه ها شامل موارد زیر می شود:

ردیف شرح خدمات واحد قیمت به ریال
1 اجرت سقف کاذب دکوراتیو کناف با مصالح متر مربع ۱٫۹۰۰٫۰۰۰ – ۱٫۵۰۰٫۰۰۰
2 اجرت نصب کاشی و سرامیک (بدون مصالح) متر مربع ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۲۵۰٫۰۰۰
3 کاشی و سرامیک درجه یک ایرانی متر مربع ۱٫۷۰۰٫۰۰۰ – ۶۵۰٫۰۰۰
4 کاغذ دیواری خارجی قابل شستشو با اجرت نصب متر مربع ۶٫۷۰۰٫۰۰۰ – ۱٫۸۰۰٫۰۰۰
5 لوله کشی سرد و گرم و فاضلاب با مصالح متری به بالا۷۰۰٫۰۰۰
6 شیرآلات ایرانی جنس مرغوب با اجرت نصب یک عدد ۷٫۸۰۰٫۰۰۰ – ۲٫۹۰۰٫۰۰۰

جمع بندی

در این مطلب با هدف بیان شیک ترین بازسازی ساختمان شامل سرویس بهداشتی و غیره ، مواردی از آن را به صورت کلی برایتان بیان کردیم. به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم در صورت نوسازی ساختمان خود از فروشگاه معتبر کاشی و سرامیک باهر دیدن فرمایید و از محصولات استاندارد و مرغوب ما با بهترین کیفیت و البته قیمت مناسب بهره مند شوید.

5/5 - (4 امتیاز)